Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Kategori: Haşere Türleri

Pireler özellikle evlerinde evcil hayvan bulunduran kişiler için oldukça sık karşılaştıkları ve sorun teşkil eden canlı türlerinden birisidir. Hızlı üreyen ve taşıdıkları mikroplarla çeşitli hastalıkları kolayca konakçılarına bulaştırmaktadırlar. Pirelerin ilaçlanması profesyonel ekipler tarafından günümüzde yapılmaktadır. Arpest ilaçlama firması olarak bu uygulamayı güvenilir ve başarılı sonuçlar elde ederek uygun fiyatlara yapmaktayız.

Pirelerden korunma yöntemleri, pire ilaçlama yöntemleri, pire türleri, pire özellikleri gibi daha birçok başlık altında sizlere bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız. Pirelerden en kolay bir şekilde kurtulma yöntemi profesyonel ilaçlama hizmeti almak olacaktır. Bunun için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Pire ilaçlama için 0850 466 20 66 ve 0532 233 23 43 numaralı hatlarımızdan detaylı bilgi almak istiyorsanız bizleri arayabilirsiniz.

Pire Nedir?

Pire nedir, pirelerden nasıl korunuruz, pireleri önleme yöntemleri, pire ilaçlama ve diğer tüm sorularınıza bu makalemizde olabildiğince cevap vermeye çalışacağız. Pire nedir sorusu ile başlarsak eğer, pirelerin daha çok sıcak kanlı hayvanlar üzerinde beslendiğini 6 bacaklı kan emici ve parazit böcekler olduğunu söyleyebiliriz. Evcil hayvanı olanlar bilir, pireler evcil hayvanlarda en çok rastlanan dış parazitlerden birisidir.

Pirelerin 2200’ü geçen türü bulunmaktadır. Bu istatistik dünya genelini kapsamaktadır. Pireler kanatsızlardır ve en çok bilinen özelliği ise sıçramalarıdır. Bu sıçramayı oldukça uzun olan arka bacakları sayesinde kendi uzunluklarının 100 katı yüksekliğe sıçrama kabiliyetlerine sahiptirler.

Pireler günlük hayatımızda özellikle evcil hayvan besliyorsak eğer sorun teşkil edebilmektedir. Bunun için özellikle Arpest İlaçlama firması olarak profesyonel hizmet sunmaktayız. Makalemize diğer başlıklar ile devam edelim…

Pire Çeşitleri Nelerdir?

Pirelerin dünya genelinde 2200 türü olduğundan bahsetmiştik. Tabi bu kadar fazla türün detayları ile sizleri yormadan yaygın olarak bilinen ve rastlanan türlerinden sizlere bahsedeceğiz. Pireler kan emerek beslendiklerinden ve hızlı bir şekilde ürediklerinden dolayı sayıları yüksek rakamlara ulaşmaktadır.

En yaygın olarak karşılanan türler arasında; toz piresi, insan piresi, hayvan pireleri arasında da, kedi piresi, köpek piresi ayrılabilmektedir. Pireler çeşitliliklerini yaşadıkları konakçıları ve bulundukları ortamlara bağlı belirlenmektedir. Pirelerin fiziksel özellikleri de değişebilmektedir. Bu ortalama pirelerde boyları 1 ve 10 mm arasında değişiklik göstermektedir. Pirelerin renkleri ise siyah, sarı ve kahverengi şeklinde de görülmüştür.

Pire türlerine verdiğimiz isimleri ise yaşadıkları konakçılar sayesinde almışlardır. Tabi tek ortak özelliklerinin kan emici olduklarını söylemek mümkün. Pireler taşıdıkları mikroplar ile dış parazit olmalarından dolayı sağlığa tehdit olarak yansımaktadır.

İnsan Piresi

Pire türlerinden en yaygın olanı insan piresinin en bilinen özelliği insan vücudundaki kılcal damarlara ilgi göstermektedirler. Boyları 1 ve 4 mm arasında değişiklik göstermektedir. İnsan pirelerinin renkleri kahverengi ve sarı renklerdedir. İnsan pirelerinin nasıl anlaşılacağı konusunda en yaygın bilgi ise kaşıntı, yanma, kızarıklıktır.

Pirelerin insan üzerinde fark etmek günde 3 ve 4 defa kan emdiklerinden dolayı kolaydır. Az önce belirttiğimiz sağlık sorunları ile karşılaşmanız durumunda uzmanlardan destek almanızı öneririz. Pireler aynı zamanda yumurtasını evinizde bulunan eşyalara da bırakabilmektedir. Bu konuda profesyonel ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Toz Piresi

Toz piresi adından da anlaşılacağı üzere toz ve kirli ortamlarda meydana gelen ve bu ortamlarda yaşamayı seven türlerdir. Bir diğer adı kum piresi olarak da bilinmektedir. Genellikle koltuklarda, halılarda ve yatak altlarında bulunmayı tercih ederler. Boyutları bir noktanın yarısı kadar olsa da bu ortamlarda 3 ve 4 ay yaşama süreleri vardır. Toz pireleri besinlerini kıl, deri döküntüsü ve bitki lifleri gibi maddelerden alırlar.

Toz pireleri yiyecek toplamada uzman oldukları gibi birçok hastalığı taşımakta da oldukça yeteneklidirler. Alerjik astım, egzema gibi sağlık sorunlarına yol açarlar. Toz pirelerinden kurtulmak için yapılacak en önemli önlem temizliktir. Profesyonel ilaçlama hizmeti için bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Kedi Piresi

Hayvan piresi kategorisinde yer verdiğimiz kedi piresi türü yine evcil hayvanı olanlar için oldukça sorun teşkil etmektedir. Kedi pireleri diğer pirelere göre yuvarlak yapıları ile dikkat çekmektedirler. Kedi piresi adını verdiğimiz bu tür sadece kediler üzerinde değil insanlar üzerinde de yaşayabilen bir önceki konakçısındaki hastalığı bu sayede kolaylıkla taşıyabilmektedir.

Kedi piresi tehlikesine karşı kedi besleyen kişiler kendilerini ve kedilerinin sağlığını korumak için temizliğe evlerinden başlayarak yapabilirler. Profesyonel ilaçlama bu anlamda sizin en güçlü silahınız olacaktır.

Köpek Piresi

Köpek piresi diyerek geçmiyor aynı zamanda insanlar, kedi, tavşan, fare, koyun ve keçi gibi canlıların konakçısı olduğunu söyleyebiliriz. Köpeklerdeki pirelerin ister evinizdi ister sokaktaki köpeklerin olsun pireler üzerinden düşen yumurtalar yaşam alanlarımıza bir şekilde ulaşabilmektedir.

İnsanlarında üzerinde yaşayabilen bu türler yine diğer pirelerde olduğu gibi mikrop ve hastalığı taşımakta marifetlidirler. Köpek piresi ilaçlama hizmetimizden hemen faydalanın.

Pire Nasıl Önlenir?

Pirelerin ne kadar hızlı çoğaldığını yukardaki yazımızda bahsetmiştik. Böyle hızla büyüyen bir parazit için alınacak pek tabi önlemler mevcuttur. Toz piresi, insan piresi, kedi piresi, köpek piresi gibi türlerden bahsederken aslında temizliğe ne kadar önem vermemiz gerektiğini anlamıştık. Evet temizlik sebebi pireler temiz ortamları sevmezler bu sayede yaşayacakları alanlar kısıtlanarak yumurtlama ve tehditlerini gerçekleştiremezler. Pirelerden en iyi kurtulma yöntemi daha doğrusu bilinen en iyi yöntem temizliktir.

Yaşam alanlarımızı evcil hayvanlarımızı ve diğer alanların temizliğini oldukça iyi yaparak pirelere geçit vermeyebilirsiniz. Pirelerin temizliğini biraz açacak olursak yani temizliği yaptık peki bu pirelerin nelerden kaçtığını nelerin engellediğini merak ettiğinizi düşünerek yazımızda devam ediyoruz. Elma sirkesi, limon suyu, tımar, sofra tuzu, lavanta gibi yöntemlerle de pireleri yaşam alanlarımızdan koruyabiliriz.

Evi temizledik tüm detaylar olabildiğince düşünüldü ve uygulandı peki temizlik sonrası pire tehlikesi tekrar oluşur mu sorunuzu duyar gibiyiz. Sorunuza cevap olarak eğer evcil hayvan besliyorsanız bu tehlike ile her zaman karşılaşabilirsiniz diyor profesyonel ilaçlama hizmetimiz ile kesin çözüme kavuşa bildiğinizi belirtmek isteriz. Bayer koruma programı ile Arpest ilaçlama firmamız sizler için profesyonel hizmet sunmaktadır.

Pire İlaçlama Öncesi Hazırlık

Pirelerden kurtulma vakti geldi ve firmamız ile anlaşma sağladıysanız pire ilaçlama öncesi yapılması gerekenleri kısaca açıklayalım. Pireler yaşam alanlarımızda sinsice saklanmış ve hızlıca çoğalıyor olabilir. Profesyonel ilaçlama ekibimiz öncelikle keşif için kapınızı çalacaktır. Keşif ile birlikte sizlere aktaracağı bilgileri uygulamayı unutmayınız. Arpest ilaçlama firması olarak kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemlerini pireler içinde uygulamaktayız.

Bu ilaçlama uygulamalarından önce ilaçlama yapılacak alanda gıda maddeleri ve mutfak malzemeleri bulunuyorsa kaldırınız veya üzerini örtünüz. Gıda ile teması ilaçlama uygulamalarında insan sağlığına zarar vermektedir.

Jel ilaçlama yönteminde daha az tedbir ile tezgahınızın korumasını minimuma indirerek de sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ile daha az risk ile karşılaşmanız mümkün. İlaçlama yöntemlerimizi uygulamadan önce ilaçlama yapılacak alanda yine bahsedecek olursak gıda maddelerini muhafaza ediniz veya kaldırınız.

Kokulu ilaçlamalarda evde bulunan evcil hayvanların dışarı çıkarılması ve kimyasallardan etkilenmemesi için bu tedbirin alınmasını müşterilerimize aktarmak isteriz. Jel ilaçlama yönteminde çevre sağlığını tehdit etmeyecek bir durum olmadığından herhangi bir tedbir almanıza gerek kalmayacaktır. Eğer evinizde akvaryum bulunuyorsa ve dışarı alamıyorsanız yine aynı şekilde üzerini örtü ile kapatmanız yeterli olacaktır.

İlaçlama öncesinde ekiplerimizin sizlere vereceği bilgiler arasında bir de şunlar yer almaktadır. Evlerinizin bazı bölümlerini yani kapı kenarlarını, pencere pervazları gibi yerlerin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun dışında ilaçlamaya engel herhangi bir neden kalmayacaktır. Gönül rahatlığı ile güvenilir firmamız ile iletişime geçerek profesyonel ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Pire İlaçlama Sonrası Temizlik

İlaçlama hizmetimizden sonra memnuniyetiniz yine bizler için oldukça önemlidir. Nasıl ki ilaçlama öncesinde hazırlık için önerilerde bulunduysak ve yine pire ilaçlama sonrası temizlik içinde önerilerimiz ve yapılması gerekenleri aktaracağız. Profesyonel ilaçlama uygulamalarımızı temiz bir şekilde yaparak ev ve diğer yaşam alanlarınızı korumaktayız.

Pire ilaçlama sonrası temizlik için öncelikle evinizin veya ilaçlama yapılan alanın havalandırılması önemlidir. Özellikle havalandırma işlemi kokulu ilaçlama sonrasında yapılmaktadır. Pire ilaçlama sonrası temizlik aşamasında eğer jel ile ilaçlama yapıldıysa havalandırmaya gerek kalmaz.

İlaçlama yapılan alanın tekrar güvenle kullanılabilmesi için koltuk altlarına kadar uzanan bir temizlik uygulaması, kullanılacak ve temas gerektiren tüm ekipman ve malzemelerin silinmesi tedbirler arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Pire İlaçlama Türleri

Pirelerin ilaçlanması bu sorunu yaşayan herkes için en kalıcı çözüm olmaktadır. Bu durumdan rahatsızlık duyan ve artık buna son vermek isteyen müşterilerimiz için uygun fiyatlara profesyonel ilaçlama hizmeti sunmaktayız. İlaçlama sektöründe başarılı bir yol izleyen firmamız pire ilaçlama yöntemleri ile de yaşam alanlarınızı daha güvenli ve sağlıklı hale getirmektedir.

Pire ilaçlama yöntemleri ile ücretsiz keşif yapan ekibimiz sizlere seçenek sunacaktır. Bu seçenekler şu şekildedir; Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama. Sizlere uygun ilaçlama yöntemi seçildikten sonra uygulama işlemi hızlı bir şekilde başlayıp sonuçlanacaktır.

Peki kısaca bahsedecek olursak nedir bu ilaçlama yöntemleri;

Kokulu İlaçlama

Bu yöntem pire tüm haşereleri kısa sürede öldürme konusunda etkili yöntemdir. Kokulu ilaçlama genellikle yoğun bir şekilde pire ve haşere türlerine karşı uygulanmaktadır. Bu yöntem kullanılırken kapı ve pencereler kapalı tutulmalıdır. Eğer mutfak vb. yerlerde yapılacaksa ortamda bulunan gıda maddeleri ve mutfak araçları ortamdan kaldırılmalıdır. Kokulu ilaçlama yapılacak alanda insan ve hayvan bulunmamalıdır. İlaçlama bittikten sonra en az 1 veya 2 saat havalandırma işlemi yapılmalıdır. Bu işlem yapılırken yine aynı ortamda bulunulmaması gerekmektedir.

Jel İlaçlama

Kokulu ilaçlamaya nazaran daha güvenli yöntemlerden birisidir. Bu yöntem uygulandıktan sonra veya uygulanırken ortamı terketmenize gerek kalmaz. Jel yöntemi ile pire ve haşereler kendine çekilir jelden yemeye başlayan pireler daha sonra kısa sürede ölürler. Bu ölümler zincirleme meydana geldiğinden etkili olması pek mümkündür.

Jel ilaçlama uygulamasında koku olmaz, kapı ve pencere açmanıza gerek kalmaz, ortamı terk etmenize gerek yoktur, jelin sürüldüğü yerlerin silinmesi gerekmez. Jel ilaçlama öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama ekiplerimizin sırtına alarak uygulama yaptığı uygulamalardan birisidir. Kokusuz ilaçlama öncesinde fazla bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Mutfak gıda maddelerin üzerlerini örtmeniz yeterlidir. Kokusuz ilaçlama siz evde televizyon izlerken de yapılabilmektedir. Kokusuz olması tercih edilebilir olmasını sağlamaktadır.

Evdeki canlıların evden ayrılmasına gerek kalmaksızın sadece ilaçlama yapılan alana çok yaklaştırılmamalıdır. Dikkat etmeniz gereken bir husus var oda şu; ilaçlama yapılacak alanda ilaç ve gıda maddeleri bulundurulmamalıdır. Temas etmesi durumunda kullanılmamalı ve hemen atılmalıdır. Detaylı bilgi için arayınız.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama aşamasında geçmeden önce firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgileri almanızı makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz. Pire ilaçlama yaptıracak müşterilerimizi memnun etmek için profesyonel ekiplerimizce yoğun çaba içerisinde olacağımızı belirtmek isteriz.

Pire ilaçlama nasıl yapılır sorusuna cevabı Arpest firması olarak bizler vermemiz daha uygun olacaktır. Kendi başına ilaçlama yapmak isteyen müşterilerimizi uyarmak durumundayız. İşi uzmanlara bırakmanızı riski en aza indirerek daha verimli sonuçlar almanızı tavsiye ederiz.

İnternette ve çevremizden duyduğumuz pratik ilaçlama yöntemleri olabilir. Ama bu yöntemlerin ne faydası vardır nede sağlıklı olması konusunda bir iddia. Firmamız sizleri yormadan bu uygulamaya daha netlik kazandıracak çalışmayı alanında uzman kadromuz ile sunmaktayız. İlaçlama yapılacak alanın keşfi ile başlayan süreçte ekiplerimiz ilaçlama yapılacak alan ve pire ve haşere türüne göre ilaçlama yöntemini belirler.

Sizlerin de seçeneğine sunulan ilaçlama yöntemleri fiyatları ve tesiri bakımından değişiklik gösterebilmektedir. İlaçlama öncesi hazırlıkların hem firmamız hem de sizlerin yardımı ile yapılması ilaçlama yapılacak alanın buna uygun olarak hazırlanması gerekmektedir Her ilaçlama yönteminin kendine göre hazırlık süreci bulunmaktadır. Kokulu pire ilaçlama, kokusuz pire ilaçlama ve jel pire ilaçlama uygulaması ile pirelerden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Sağlık ve güven konusunda titiz davranan firmamız onaylı ilaçlar kullanarak bu durumu ciddiye almaktadır. Sağlığınız için tüm koşullar düşünülmüş bir ilaçlama programı sizler için mutlu sonla bitecektir. Garantili ilaçlama hizmetimiz ve uygun fiyatlara pire ilaçlama hizmeti için firmamızı arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pireler ile karşılaştıysanız ve pirelerin hayatımızdaki tehlikeyi eğer fark ettiyseniz pire ilaçlama hizmetimizi çoktandır düşündüğünüzü tahmin edebiliyoruz.

Pireler evcil hayanlar üzerinde yaşamayı ve kirli alanlarda konaklamayı oldukça severler. Mikrop ve hastalık taşırlar. Sağlık sorunlarına neden olurlar. Huzur bozar ve bir an önce çözüm bulmak için sizi harekete geçirirler. İşte o çözüm tam olarak da profesyonel ilaçlama hizmeti almaktan geçiyor.

Arpest ilaçlama firması olarak pire ilaçlama fiyatları hakkında sizlere kalıcı ve güvenilir hizmet vereceğimizden şüpheniz olmasın. İlaçlama şekline ve konumuna göre değişiklik gösteren fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi için firmamızı arayabilirsiniz.

Pire İlaçlama İstanbul

Pire ilaçlama hizmetinde profesyonel ekiplerimiz sizlere kaliteli çözümler sunmaktadır. Pire ilaçlama İstanbul servis hizmetiyle hızlı ve güvenilir destek alabilirsiniz. İstanbul’un her iki yakasına ve tüm ilçelerine pire ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

Pire ilaçlama İstanbul aramalarınızın sonucunda Arpest İlaçlama ile tanışmanız sizlere daha huzurlu ve sağlıklı yaşam alanları sunacaktır. Sizde eğer İstanbul pire ilaçlama hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız uygun fiyat avantajlarımızdan hemen yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız.

Pire İlaçlama Alanları

Pireler yaşam alanlarımızda karşılaşıldığında olumsuz etki ve sağlık riski doğurabilmektedir. Genellikle evcil hayvan veya hayvanların bulunduğu yaşam alanlarında daha çok rastlanılmaktadır. Dışardan eve gelen pireler hızla üreyerek konakçı aramaya başlarlar. Bu konakçılar insan olabilir, eşya, kıyafet, daha geniş düşünecek olursak işe giderken yanımızda götürebilir iş yerine ve oradan diğer alanlara yayılma riski taşımaktadır.

Pire ilaçlama alanları genişlese de ekiplerimiz ev pire ilaçlama, bahçe ilaçlama, iş yeri ilaçlama, ofis ilaçlama, fabrika ilaçlama, restaurant ilaçlama ve cafe ilaçlama gibi yaşam alanlarında kaliteli ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

  • Ev Pire İlaçlama
  • Bahçe Pire İlaçlama
  • İş Yeri Pire İlaçlama
  • Ofis Pire İlaçlama
  • Fabrika Pire İlaçlama
  • Restaurant Pire İlaçlama
  • Cafe Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Şirketi

Firmamız Arpest İlaçlama olarak gerek tecrübemiz ve gerek alanında uzman kadromuz ile diğer şirketlerden bizleri ayıran birçok neden sayabiliriz. İşimizde kendimize güveniyor ve garantili hizmet sunuyoruz. Pire ilaçlama servisi ile yaşam alanlarınızı bu dertten kurtarıyor daha yaşanılabilir ve kalıcı çözümler sunan uygulamalarımızla tanışmanızı sağlıyoruz.

Sizlere web sitemiz aracılığı ile pireler hakkında bilgiler veriyor ve dikkat etmeniz gereken hususlara değinerek önlem almanız için pratik bilgiler sunuyoruz. Bu bilgilerin haricinde profesyonel ilaçlama hizmeti almanız için burada bir telefon kadar uzağınızdayız.

Pire ilaçlama şirketi aramaya son! Arpest İlaçlama sizlere kalıcı ve garantili ilaçlama hizmeti sunarak yaşam alanlarınızın kahramanı olmaya geliyor. Pirelere ve tüm haşere türlerine karşı etkili yöntemler ile tanışmak için bizleri arayabilirsiniz.

Pirelerden Kurtulmak İçin Arayın!

Pireler dert olmaktan çıkıyor. Neden mi Arpest ilaçlama profesyonel ekibi ve tecrübesi ile kaliteli hizmet sunuyor. Pirelerin evcil hayvanlarınız aracılığı ile yaşam alanlarınıza tehlike saçmasına engel olabilirsiniz. Bunun için bizleri aramınız yeterli olacaktır. Uygun fiyatlara pire ilaçlama ve pire ilaçlama İstanbul servis hizmetimiz için daha fazla geç kalmayın!

Sonuç

Pireler hakkında sizlere olabildiğince bilgi vermeye çalıştık. Özellikle pirelerden rahatsız olan ve çözüm arayan vatandaşlarımız için yazımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Pire ilaçlama, pire ilaçlama fiyatları, pire ilaçlama İstanbul, pire türleri ve pire ilaçlama yöntemleri gibi aramalarınıza artık son verebilir firmamız ile iletişime geçerek kaliteli ve uygun fiyatlara profesyonel destek alabilirsiniz.

Garantili pire ilaçlama hizmetimiz ve alanında uzman kadromuz ile sizlerin memnuniyeti için elimizden gelen özverili çalışmayı devam ettireceğiz. İlginiz için teşekkür eder. Sağlıklı günler dileriz.

Haşere türlerini Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerimiz ile Pire İlaçlama yapmaktayız.

Arpest Böcek İlaçlama Şirketi